Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Robotik saç cerrahisinin klasik saç ekiminden farkı nedir?

4,534
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Robotik saç cerrahisinin klasik saç ekiminden farkı nedir?

Klasik saç ekiminde daha çok boş alanların olduğu yerlerde çok daha rahat, çok daha kolay yapılabilmektedir. Mevcut saçı olan, seyrelmiş vakalarda ara ekimi adı verilen sıklaştırma ekimi yapıldığı zaman mevcut saçların zedelenmesi söz konusu olabilmektedir. 

Robotik saç cerrahisinde robotun 1 saniyede yaklaşık olarak 400, 1 dakikada yaklaşık 4000'in üzerinde fotoğraf çekme yeteneği sayesinde saç kökü ve saçın olduğu en ufak yerlerde yanlışıkla kanal açılmasını önlenebilmektedir. Bu da şu anlama gelir: Robotik saç cerrahisi, ara ekimlerde ve sıklaştırma ekimlerinde mevcut saçlara zarar vermez.

Robotik saç cerrahisinde robotun ikinci bir faydası ise şudur: Klasik saç ekimlerinde ense bölgesindeki saçlar tane tane, fue adı verilen yöntemle toplanır. Fakat bu kökler toplanırken yaklaşık olarak yüzde 10 - 15 oranında bir saç kökü kaybı yaşanır. Çünkü motoru kullanırken açının, yani saç yönünün tam olarak hesaplanamaması söz konusudur. Robotik saç cerrahisindeki fire, enseden saç kökü toplarken hata payı neredeyse 0'a yakındır. Yüzde 1-2 hata payı mevcuttur. Dolayısıyla robotik saç cerrahisi ile ensedeki kıl kökleri maksimum başarı ile toplanabilmektedir.

Robotik saç cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat