Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Robotik saç cerrahisi nedir?

4,537
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Robotik saç cerrahisi nedir?

Tıp dünyasında robotlarla tedaviler çok ciddi bir ilerleme kaydetmiş durumdadır. Robotik cerrahi, bugün saç cerrahisinde de etkin bir şekilde yer almaya başladı. Özellikle saç ekim konusunda sıkıntısı olan birçok kişinin saç ekimi ile ilgili gelişmeleri takip ettiğini biliyoruz. 

Saç ekimi robotu tıptaki son teknolojilerden biridir. Saç ekimi konusunda ileri bir teknoloji sunar. Amerika'da yaklaşık olarak son 10 yıldır geliştirilen ve her sene geliştirmeleri devam eden bir teknolojidir. 

Saç ekimi 3 aşamalı bir yöntemdir. Birinci aşamada ense bölgesindeki kıl köklerinin tane tane toplanması vardır. İkinci aşama başın ön bölgesinde, ekim yapılacak yerlerde yine tane tane greftler için kanal açılır. Üçüncü aşamada ise enseden alınan kıl kökleri tane tane bu kanallara yerleştirilir. 

Saç ekim robotu ile ense bölgesinde toplanan kıl köklerinin sıfır hata ile toplanması sağlanabilir. Saç dökülmesi tedavisinde her bir kök çok değerlidir. Bu anlamda yüzde 0'lara düşen hata oranı sayesinde saç ekimi tedavisinde çok daha büyük bir başarı sağlanır. 

Bununla birlikte yine saç ekim robotu kanal açma yönünden de çok başarılıdır. 

Saçlarımızın ön bölgesi 20-25 derecelik açı ile çıkar. Robotik saç cerrahisinde de robota bu anlamda istenen açı verilebilir ve titiz bir el işçiliği sonuçları alınabilir. Robotik saç cerrahisi ile ense bölgesindeki kıl köklerini sıfıra yakın hata payı ile aldıktan sonra, alınan kıl köklerinin yerleştirileceği kanalları da yine sıfıra yakın hata ve en doğal açı ile açma şansı elde edilir. Bu saç saç ekimi yaptıran kişiler için maksimum fayda anlamına gelir.

Bunun ardından alınan köklerin kanallara yerleştirilmesi işlemi kalır.

Robotik saç cerrahisi ile ilgili daha fazla bilgi için:

444 3 789 - 0216 474 54 54

Videoyu Göster

Moda & Güzellik Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat