Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rize'de bulunan Ayder Yaylası nasıl bir yerdir?

1,250
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rize'de bulunan Ayder Yaylası nasıl bir yerdir?

Şehir merkezine yaklaşık 100 km mesafede bulunan Ayder Yaylası muhteşem bir doğal güzelliktir ve Rize'ye yapılacak gezinizde görmeniz gereken yerlerin başında gelmelidir.

Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi içinde ve Kaçkar Dağları eteklerinde, denizden yaklaşık 1200 metre yükseklikte bulunur. Çok büyük bir yayla olan Ayder Yaylası'nda, turizmin gelişmesiyle beraber birçok turistik tesis de kurulmuştur. Dolayısıyla Ayder Yaylası'na gittiğinizde tüm doğal güzellikleri görebilir ve ihtiyacınız olan herşeye de çok rahat ulaşabilirsiniz.

Kaçkar Dağları'nda Ayder Yaylası dışında daha birçok yayla bulunmaktadır ve aslında Ayder Yaylası, bu küçük yaylalara yapacağınız ziyaretlerde dinlenmeniz için en uygun alanı oluşturmaktadır.

Söz konusu küçük yaylalardan bazıları; Kavrun Yaylası, Çeymakçur Yaylası ve Avusor Yaylası şeklinde sıralanabilir. Ayder Yaylası ne kadar turistik ve kalabalıksa, bu küçük yaylalar da bir o kadar bakir ve sakindir.

Ayder Yaylası'na gelmişken bir gününüzü de Fırtına Vadisi'nin diğer bölgelerini görmek için ayırmanız tavsiye edilir. Örneğin buradaki Zil Kale mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat