Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Retina iPad Mini'nin özellikleri nelerdir?

1,440
kez izlendi
Puan: 3.33 / 5
Detaylı Açıklama

Retina iPad Mini'nin özellikleri nelerdir?

Apple, iPad Mini'nin ekran çözünürlüğünü iki kat artırdığı retina versiyonunu piyasaya sundu. Yeni iPad Mini'nin ekranı eskisi gibi 7.9 inç fakat çözünürlüğü 2 katı yani 2048 x 1536 piksel. Retina iPad Mini, iPad Air ve diğer iPad versiyonlarına göre çok daha yüksek bir görüntü kalitesi sunuyor. 

Retina iPad Mini'de değişen sadece ekran özellikleri değil. Apple, yeni iPad Mini'de iPad Air ve iPhone 5S'te olduğu gibi A7 çip kullanıyor. Dolayısıyla Retina iPad Mini artık piyasadaki en hızlı tabletlerden biri. Ayrıca eski iPad Mini'de A5 çip olduğu için A7 çipli iPad Mini Retina ile aralarında ciddi bir performans farkı olacak gibi görünüyor.

iPad Mini Retina eski iPad Mini'den ebat olarak biraz daha büyük ve ağır. iPad Mini Retina yaklaşık 3 mm kalınlaşmış ve de yaklaşık 23 gram ağırlaşmış. Bu fark kullanılan yeni da retina ekrandan kaynaklanıyor. 

iPad Mini Retina'nın 16, 32, 64 ve 128 GB seçenekleri var. iPad Mini Retina'nın arka kamerası 5 megapiksel. Ön kamera ise 1.2 megapiksel çözünürlüğünde. iPad Mini Retina'nın uzay grisi ve gümüş renk seçenekleri bulunuyor.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat