Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Renklerine göre hangi cins kanaryalar bulunur?

74,085
kez izlendi
Puan: 4.68 / 5
Detaylı Açıklama

Renklerine göre hangi cins kanaryalar bulunur?

Kanaryalar renklerine ve şekillerine göre ikiye ayrılır. Kanaryaların hemen hemen her ırkının çeşitli renkleri vardır. Sarı, yeşil, turuncu, mavi, siyah; çeşitli kombinasyonlarla eşleştirildiklerinde çok farklı renkte yavruları olur. Ancak renk kanaryası dediğimiz, dışarıdan renklendirme ile ya da doğal renginin güzelliği ile dikkat çeken bir başka grup kanarya daha bulunur. 

Renk kanaryalarında Roller soyundan gelen kırmızı renkte özel kanaryalar bulunur. Roller kanaryalarına dışarıdan verilen renk maddeleri ile kanaryaların renklerinin sarıdan kırmızıya dönmesi sağlanır. Bu kanaryalarda renk almış yerler ve renk almamış yerler çok belirgin şekilde görülür. 

Erkeklerin yüzünde maske olan, dişilerin gözlerinde sürme olan tip kanaryalar mozaik olarak adlandırılır ve bu kanaryalar da dışarıdan çeşitli renk ajanları ile farklı renklere kavuşur. Mozaik kanaryaların siyah ve çizgili renkte olanları da mevcuttur. Bu kanaryalara Agate mozaik denir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat