Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Reflü diyeti yapanlar öğle yemeğinde neler tüketebilir?

2,359
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Reflü diyeti yapanlar öğle yemeğinde neler tüketebilir?

Reflü diyetinde öğle yemeği olarak az yağlı besinler tüketmeniz gerekir. Yemekte sebzeyi tercih edecekseniz az yağlı olacak şekilde sebze yemeği yapmanız önerilir. Çünkü sebzede kullanılan yağın yüksek olması reflüyü tetikleyebilir. Kereviz, karnıbahar, brokoli gibi gaz yapıcı sebzelerden uzak durmanızda fayda var. Pişmiş olan sebzeler rahatlıkla tüketilebilir.

Reflü diyeti yapanlar öğle yemeğinde 1 - 2 dilim tam buğday ekmeği tüketebilir. Ekmek yerine az yağlı pilav ve makarna da tüketilebilir. Öğle yemeğinde et, balık ve tavuk tercih edilecekse kızartılma yerine ızgara, haşlama ve buğulama yöntemiyle yapılanları tercih edilmelidir.

Reflüsü olan kişiler yağ oranı yüksek olan fast food içerikli besinleri tüketmemesi gerekir. Özellikle öğlen yemeklerinde salata tercihi yapılıyorsa ana yemeğin yanına haşlanmış sebzeler tercih edilmelidir. Reflü beslenmesinde sıvıların yemek ile birlikte alınmamasında ve İçeceklerin asitli olmamasına da dikkat etmekte fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat