Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Reflü diyeti yapanlar akşam yemeğinde neler tüketebilir?

2,837
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Reflü diyeti yapanlar akşam yemeğinde neler tüketebilir?

Reflü diyeti için akşam yemeği kremasız ve unsuz çorbalardan oluşabilir. Bunların arasına şehriye veya yayla çorbası da eklenebilir. Ancak hazır çorbalar ya da un eklenmiş olan çorbalar tercih edilmemekle beraber et suyu tabletleri kullanılmamalıdır.

Reflü diyeti yapanlar domates ve tarhana çorbasından uzak durmaları gerekir. Akşam yemeğinde sebze tercihi yapılacaksa az yağlı seçenekleri tercih etmelidir.

Baklagillerden gaz yapan nohut, mercimek ve kuru fasulye dışında diğer baklagiller tercih edilebilir. Akşam yemeğinde tüketilen salatalarda soğan ve sarımsak kullanmamaya ya da kullanılacaksa çiğ olmamasına özen gösterin.

Et, balık ya da tavuk tercih edecekseniz kızartma yerine haşlama, buğulama ya da fırında yöntemlerini tercih ederek tüketebilirsiniz. Aynı zamanda akşam yemeğinde tüketilen içeceklerin asitli olmamasına dikkat etmelisiniz. Reflü beslenmesinde su diğer sıvıların tüketimi besinlerle birlikte değil ara öğünlerde gerçekleşmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat