Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Real Madrid Gareth Bale için neden 100 milyon Euro ödedi?

2,158
kez izlendi
Puan: 3.21 / 5
Detaylı Açıklama

Real Madrid Gareth Bale için neden 100 milyon Euro ödedi?

İspanyol futbol devi Real Madrid 2013 yazı sonunda Galli futbolcu Gareth Bale'i 100 milyon Euro bonservis bedeli ödeyerek transfer etti. Bu futboldaki en yüksek transfer ücretlerinden biri olarak tarihe geçti.

1989 doğumlu futbolcu Gareth Bale, İngiliz Premier Lig ekiplerinden Southampton'dan, Tottenham Hotspur'a, 6 milyon dolara transfer olduğunda takvimler 2007 yılını gösteriyordu. Arada geçen 6 yılda Bale, gerçek bir futbol ilahı olma potansiyelini fazlasıyla ortaya koydu ve dünyanın en büyük ve saygın kulüplerinin dikkatini çekmeyi başardı. Bunda müthiş sol ayağı, fizik gücü ve hızının rolü büyüktü.

2013 yazı başlarında Real Madrid'in Bale'i transfer etmek için Tottenham Hotspur ile pazarlık yaptığı haberleri futbol camiasında konuşulmaya başlanmıştı. Başta bu haberler yalanlandı ama sonrasında iki kulüp arasındaki kıyasıya pazarlık su yüzüne çıktı.

Real Madrid Bale'i istiyordu ama Hotspur yöneticileri buna pek istekli değildi. Kıyasıya pazarlıktan sonra Hotspur, 100 milyon Euro, yani yaklaşık 270 milyon Türk lirası bonservis karşılığında Gareth Bale'i satmayı kabul etti. Real Madrid, gelecekteki yıldızına da yıllık 7 milyon Euro artı imaj gelirlerinin yüzde 60'ını vermeyi kabul etmişti.

Real Madrid'in bu parayı ödemesinin arkasında yatan neden ise Bale'in sahip olduğu potansiyeldi. Real Madrid'in ezeli rakibi Barcelona'nın önüne geçmek için bir yıldız futbolcu arıyordu ve bunun için Bale'e 100 milyon Euro'dan fazla para vermeyi kabul etti.

Videoyu Göster

Spor & Hobi Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat