Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rahimdeki ne tür sorunlar hamile kalmayı engelleyebilir?

11,813
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rahimdeki ne tür sorunlar hamile kalmayı engelleyebilir?

Rahimdeki bazı problemler kadının gebe kalmasını engelleyebilir. Bunlar doğuştan gelen problemler olabileceği gibi sonradan edinilen rahatsızlıklar da olabilir.

Doğuştan gelen problemler genellikle rahim ile ilgili şekilsel problemlerdir ve gebe kalmaya engel teşkil edebilirler. Bunun dışında rahimin iki parça şeklinde olması veya rahimin içinde bir et parçasının bulunması gibi durumlar da döllenmiş yumurtanın rahim içine yerleşmesine engel olabilir. 

Gebeliği engelleyen rahimle ilgili bir diğer konu da rahim ağzı yetmezliğidir. Bu rahatsızlıkta hamileler gebeliklerinin 4. ve 5. ayları arasında ağrısız düşük yapabilirler.

35 yaşından daha büyük kadınlarda, rahimde miyom adı verilen iyi huylu tümörler meydana gelebilir. Bu tümörler de rahimdeki gebeliğe engel teşkil eden rahatsızlıklar arasındadır. Özellikle rahimin iç tarafına doğru büyüyen miyomlar, gelişmekte olan bir bebekte baskıya sebep olmakta ve bu nedenle de bebekte bazı anatomik şekil bozuklukları görülmesine neden olabilmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat