Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rahim küçülmesi sürecinde ne tür egzersiz yapılabilir?

1,081
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rahim küçülmesi sürecinde ne tür egzersiz yapılabilir?

Hamilelik sonrası involusyon süreci adı verilen rahmin küçülme döneminde sağlıklı beslenme, düzenli egzersiz ve spor, düzenli uyku hayatın her döneminde olduğu gibi bu dönemde de vücudun daha sağlıklı olmasını sağlar. 

Bu dönemde yapılacak egzersizlerde amaç karın kaslarının kuvvetlenmesi ve böylece karnın toparlanması, değişen vücut şeklinin yeniden iyi bir duruma gelmesidir. Ayrıca bacak hareketlerinin yardımı ile de kan dolaşımında oluşabilecek birtakım sorunlar engellenmeye çalışılır.  

Egzersizler çoğunlukla yer egzersizleri şeklindedir. Egzersizler düzenli olarak günde birkaç kez düz bir zemin üzerinde yapılmalıdır.

Rahim küçülmesi döneminde yapılacak egzersizler yavaş yapılmalı, ani hareketlerden kaçınmalıdır. Egzersiz sırasında oda iyi havalanmış olmalı, rahat kıyafetler giyilmelidir. Bununla birlikte egzersiz öncesi mutlaka tuvalet ihtiyacı giderilmiş, göğüslerdeki süt boşaltılmış olmalıdır. 

Doğum sonrası rahmin küçülme döneminde yer hareketleri, bunlarda da özellikle karın kaslarını, bacak kaslarını çalıştıran hareketler yapılmalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat