Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Rahat doğum için gebelik kurslarına katılmak gerekir mi?

1,441
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Rahat doğum için gebelik kurslarına katılmak gerekir mi?

Sağlıklı gebelik ve doğum sürecindeki en önemli yardımcımız anne adayının bilinçli olması, kafasındaki tüm sorulara cevap almış olması. Bunun da en güzel yollarından biri bu kurslar olabilir. Hem anne hem de baba adayı bu kurslara katılarak normal doğumun ve gebeliğin fizyolojisini öğrendiğinde olaya dahil oldukları ve bilgili oldukları için doğum sürecinde çok ciddi faydalar sağlarlar. Ancak burada çok önemli bir nokta var; bu kursları kimin verdiği. Çünkü bu çok açık bir konu. Sertifikasyonlarının ya da kurslarının ne olduğu bilinmeyen bir sürü merkez var. Bu nedenle önerimiz genel olarak özellikle kendi doktorunuzun tavsiye ettiği kursları tercih etmeniz. Yine sağlık bakanlığının çok sayıda anne bebek dostu kapsamında, hemen hemen tüm hastanelerde gebe hazırlık sınıfları var. Bunlara rahatlıkla ücretsiz olarak katılabilirsiniz. 

Doğumun şekilleri ile ilgili; suda doğum gibi özel kurslara lütfen doktorunuza danışmadan başvurmayın. Çünkü bu doğumların birçoğu genel dünya literatüründe bile sınırlandırılmış, anne ve bebeğe zarar verebileceği düşünülmüş kurslar. Dolayısıyla tüm bu kurs ile ilgili durumlarda, özellikle ücretsiz olan, kamuda, Sağlık Bakanlığı'nın açmış olduğu kurslara gitmenizi öneriyoruz ve tüm bunları doktorunuzun önerisi ile, ona danışarak yürütmenizi tavsiye ediyoruz. Doktorunuzun konu hakkında bilgi sahibi olması, doğum esnasında doktorunuz ile koordinasyon açısından hem size, hem de ona çok yardımcı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat