Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Psikolojik nedenler hamile kalmayı zorlaştırır mı?

135,777
kez izlendi
Puan: 4.67 / 5
Psikolojik nedenler hamile kalmayı zorlaştırır mı?
Gebelik öncesi dönemde kadınlar için ağır stres altında olmak hamile kalmayı zorlaştıran bir etkendir. Gebelikten önce, kadın genital kanalının sağlıklı çalışabilmesi için beyinden salgılanan hormonel etkilere ihtiyacı vardır. 

Stres hormonları beynin ilgili bölgesinde baskılayıcı yönde etki gösterdiği için yumurtalıklardan hormonal salınımı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu durum yumurtlamayı baskılar ve ortaya düzensiz adet görme ya da hiç adet görememe gibi etkiler çıkar. 

Kişinin kendi zihninde yatan psikolojik problemin, psikiyatrist uzmanlar tarafından tedavi edilmesi, endokrin uzmanları tarafından gerekli hormonal müdahalelerin yapılarak tedavi sürecinin tamamlanması gebeliğin daha sağlıklı geçmesine olanak sağlar. 

Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat