Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prezervatif yırtılırsa ne yapılabilir?

96,610
kez izlendi
Puan: 3.86 / 5
Detaylı Açıklama

Prezervatif yırtılırsa ne yapılabilir?

Prezervatif kullanırken en önemli şey ilişkinin başında ereksiyon gerçekleşince, vajinaya girmeden önce takılma gerekliliğidir. Prezervatifin yırtılma riski mutlaka vardır. Bu nedenle iyi kalite bir prezervatif kullanmakta yarar var.


Prezervatifin yırtıldığını fark ettiğimiz durumda geri çekme yöntemini uygulamakta yarar var. Ek bir önlem olarak vajinanın yıkanması, temizlenmesi ve ertesi gün hapı dediğimiz hapların kullanılması uygundur.

Ertesi gün hapları

Ertesi gün hapının %70-80'lerde bir koruyuculuk başarısı vardır. Ertesi gün hapını kullandıktan sonraki yakın zamanda bir kanama olup olmaması bu başarı yönünde bir fikir verdirmez.

Yani ertesi gün haplarını kullandıktan hemen sonra bazen bir kanama olabilir bu düşük veya bir başarı anlamına da gelmeyebilir. Ancak bir dahaki adet beklenerek veya adetin gecikip gecikmediği beklenerek ne olduğu anlaşılabilir. Prezervatifin sağlam olması önemlidir. Kaliteli markaları tercih etmeli, son kullanım tarihine dikkat etmeliyiz. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat