Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prezervatif gebeliği kesin engeller mi?

122,120
kez izlendi
Puan: 4.84 / 5
Detaylı Açıklama

Prezervatif gebeliği kesin engeller mi?

Prezervatif ilişkinin başında, ereksiyon gerçekleşir gerçekleşmez, vajinaya girmeden önce takılmalıdır. Zira önce gelen sıvının içinde de bir miktar sperm bulunabilir.

Yüksek bir başarı yüzdesine sahiptir prezervatif. Yani doğum kontrol hapı veya rahim içi araç kadar yüksek olmamakla beraber %97-98'lerde bir koruyuculuğu vardır.

Prezervatifin mikro yırtığı olursa, ilişki sırasında yırtılırsa, takılmakta geç kalınırsa veya ilişki sırasında çıkarsa o zaman tabii %97-98 güvenilirliğine inanamayız.

Prezervatif hastalıklardan korur

Sıralamaya koyarsak doğum kontrol hapı ve rahim içi araç yöntemleri prezervatiften daha güvenilirdir. Ancak prezervatifin çok önemli bir ek fonksiyonu var.

Prezervatif cinsel yolla bulaşan viral hastalıklardan koruyucu etkisi nedeniyle dünya yüzünde en çok kullanılan ve kullanılması gereken yöntem olmaktadır. Prezervatifin sağlam olması da önemlidir. Kaliteli markaları tercih etmeli, son kullanım tarihine dikkat etmeliyiz. Hepsi UZMANTV'de!

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat