Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Prematüre bebekler nasıl emzirilir?

43,384
kez izlendi
Puan: 4.31 / 5
Prematüre bebekler nasıl emzirilir?
Prematüre bebekler 32 haftanın altında doğdukları zaman çok ciddi mide, bağırsak ve akciğer problemleri söz konusu olabiliyor.

Emzirmeye hazır oldukları ilk andan itibaren bu bebekler yoğun bakım odasında da olsalar hemşire desteğinde, doktor gözetiminde anne göğsüne verilirler ve anne göğsünü kavramaları sağlanır.

Anne sütü sağlık kaynağı

Anne bebeğin durumu elverdiği oranda 1 dakikayla 10 dakika arasında çok rahat bebeğini emzirebilir. Emmeye gücü yetmeyen bebekte ise burundan sondayla ya da uygunsa kadehle anne sütü yine ön planda tercih edilir. Çünkü anne sütüyle beslenme bebeklerin bağırsak gelişimlerinde çok yararlıdır ve pek çok problemi ortadan kaldırır.

Emzirme süresini takip edin

Prematüre bebek 34. haftadan sonra eğer ciddi bir akciğer, mide veya bağırsak problemi yoksa annesini çok rahat emebilir.

Prematüre bebeklerdeki en önemli problem uykuya eğilimli olmalarıdır. O nedenle emzirme süresini annenin ayarlaması gerekir. Her 2 saatte bir düzenli verdiği zaman bebeğin beslenmesi yeterli olacaktır.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat