Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Polikistik over sendromu olanlar akşam yemeğinde neler tüketebilir?

1,007
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Polikistik over sendromu olanlar akşam yemeğinde neler tüketebilir?

Polikistik over sendromu olan kadınlar akşam yemeğine bir kase çorba ile başlayabilir. Çorbanın içeriğine dikkat etmek gerekir. Kremasız ve unsuz olanlar tercih edilmelidir. Et suyu ilaveli hazır çorbalardan da uzak durmak gerekir. 


Ana yemek olarak sebze veya baklagil yenebilir. Et ve kıyma eklediğimiz yemekleri de yağsız pişirmek gerekir. Zeytinyağlı sebze yemeği için 1 kg sebzeye 2-3 yemek kaşığı zeytinyağı yeterlidir. Et, tavuk, balık da ana yemekte tercih edilebilir. Tüm etlerin görünür yağları ayrılmalıdır. Buna tavuğun derisi de dahildir. 

Pişirme yöntemlerine de dikkat edilmelidir. Bu besinler kızartılmış ya da kavrulmuş değil buğulama, haşlama yöntemleri seçilmelidir. Yanında bol salata tüketebiliriz. Salatalara 1 tatlı kaşığı zeytinyağı eklemek yeterlidir. Yanında limon ya da sirke de kullanabiliriz. 3 yemek kaşığı kadar bulgur pilavı 1 dilim ekmeğe eşittir. Ekmek ya da çorba içmeyerek bulgur pilavı da tercih edilebilir. Akşam asitli içecekler yerine su, ayran ya da kefir tercih edilebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat