Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pizza yapımında hangi baharatlar kullanılır?

124,738
kez izlendi
Puan: 3.76 / 5
Detaylı Açıklama

Pizza yapımında hangi baharatlar kullanılır?

Pizzaya en çok yakışan baharatlar kekik ve fesleğendir. Ancak sizler damak tadınıza göre farklı baharatlar da ekleyebilirsiniz. Hatta pizza hamurunuz mayalanırken aromalandırmak  için mahlep kullanabilirsiniz. 

Pizza için kullanabileceğiniz malzemeler arasında kimyon, pul biber; acı seviyorsanız toz biber yer alır. Bunun dışında fesleğen, nane, kekik gibi aromalandırıcıları artırabilirsiniz.

Yapım aşamasında kullandığımız baharatların dışında, pizzada sunum aşamasında da farklı baharatlar kullanılabilir. Biberiye pizzaya çok yakışan baharatlar arasındadır. Ancak bu baharatların tatlarını, verecekleri lezzeti iyi düşünüp, oranlarını buna göre ayarlamak önemlidir. Çünkü bazı baharatlar daha baskın karakterde olduğundan pizzanızın tadının tamamen değişmesine yol açabilir. Bu nedenle pizza sunumu sırasında ekleyeceğiniz baharatların oranını servis yaptığınız kişilere bırakmanız daha doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat