Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pişik nasıl geçer?

133,076
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5
Pişik nasıl geçer?
Bebeklerde pişiğin geçmesinden çok oluşumunu önlemek daha önemli. Bunun için cildin yüzeyinde yağlı bir tabaka oluşturulması, idrarın ciltle temasını kesmek açısından önemli. Bu yağlı tabakayı oluşturabilmek için badem yağı, zeytinyağı ya da antialerjen pişik önleyici krem kullanılabilir. Bebeğin altı her açıldığında ince bir tabaka halinde sürülürse pişik oluşmayacaktır.

Bebeklerde pişik ve mantar

Bebeklerde pişik oluşması durumunda çinko oksit içeren basit kremler kullanılır. Bu tip kremlerin yetersiz kaldığı durumlarda mantar oluşumu başlamış demektir. Mantarın rengi koyu kırmızı olur. Bebeklerde mantar oluştuğu takdirde mantara karşı etkili maddeler bulunan kremler kullanılmalıdır.

Minik iltihaplar oluştuğunda antibiyotik içeren kremler kullanılabilir. Düzenli aralıklarla sürüldüğünde en geç iki gün içinde iyileşme belirtileri görülür.
Anne & Çocuk Kanalı Hepsini Gör
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat