Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pişik nasıl geçer?

140,669
kez izlendi
Puan: 4.19 / 5

Pişik nasıl geçer?

Bebeklerde pişiğin geçmesinden çok oluşumunu önlemek daha önemlidir. Bunun için idrarın ciltle temasını kesmek açısından cildin yüzeyinde yağlı bir tabaka oluşturulması önerilir. Bu yağlı tabakayı 

oluşturabilmek için badem yağı, zeytinyağı ya da antialerjik olduğuna emin olduğumuz bir markanın pişik önleyici kremleri kullanılabilir. Bebeğin altı her açıldığında bez bölgesine kalın, sıvama şeklinde değil, ince bir tabaka halinde sürülürse pişik oluşmayacaktır.

Bebeklerde pişik ve mantar

Bebeklerde pişik oluşması durumunda çinko oksit içeren basit kremler kullanılır. Çinko asit içeren kremlerin yetersiz kaldığı durumlarda bebekte mantar oluşumu başlamış demektir. Mantarın rengi koyu kırmızı, bayrak kırmızısına yakın bir renkte olur. Bebekte mantar oluşup oluşmadığını bu şekilde anlayabiliriz. Bebekte mantar oluştuğu takdirde içeriğinde mantara karşı etkili maddeler bulunan kremler kullanılmalıdır. 

Çok nadir olarak, bebekte minik iltihabi lezyonlar oluştuğunda antibiyotik içeren kremler kullanılabilir. Bu kremler düzenli aralıklarla sürüldüğünde en geç iki gün içinde pişikte iyileşme belirtileri görülür. 

Devamını göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat