Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pişik çeşitleri nelerdir?

1,720
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pişik çeşitleri nelerdir?

Aslında pişiğin herhangi bir şekli yoktur. Görünüm aynıdır ama çeşitli çeşitlerde kendini gösterebilir. Örneğin parmak aralarında olduğu zaman buna mantarlar ilave olur ve bir mantar görünümü alır. Şiddetli kaşıntıya neden olur. Buralarda beyaz zemin üzerinde kırmızı mantarlar göze çarpar. Bunları bazen tahlillerle, tetiklerle de ortaya koyabiliriz. Ancak pişik olduğu zaman her zaman mantar olması zorunda değildir. 

Pişik, vücudun tüm büklüm yerlerinde kendini gösterebilir. Örneğin kadınlarda göğüs altlarında koyu kırmızı, bordo renkte papül dediğimiz ufak kabarcıklarla kendini gösterebilir. Pişik özellikle slip türü çamaşır kullanan kişilerde, kasıklarda görülebilir. Kırmızı bir zemin üzerinde, beyaz masere bölümlerle kendini belli eder. 

Pişik bir türü de dudak çevresinde, alt ve üst dudak birleşim yerlerinde görülür. Alt ve üst dudakların birleştiği bölgede beyaz bir doku ile kendini gösteren bir pişik türü daha vardır ki, bunun mantara dönüşmesi çok daha kolaydır. Bu pişik türünün hiç bekletilmeden ağızdan tedavi edilmesi gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat