Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Philips Airfryer fritözün özellikleri nelerdir?

6,864
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Philips Airfryer fritözün özellikleri nelerdir?

2011 yılında TG3 Gadget Ödülü ile iF Ürün Tasarımı ödülü alan, yağsız kızartma makinesi ve çok yönlü pişirici olan Philips Airfryer fritöz hakkında merak ettiklerinizi Rahşan Gülşan anlatıyor.

Airfryer'daki Hızlı Hava Teknolojisi sayesinde yemeklerin tüm yüzeylerini tek seferde pişirin
Airfryer, Hızlı Hava teknolojisi adı verilen, yüksek hızda hava dolaşımının bir üst ızgarayla birleşmesinden oluşan, benzersiz ve patentli bir teknoloji kullanır. Hızlı Hava teknolojisi, sıcak havanın sepetin içindeki yiyeceklerin etrafında çok hızlı dolaşmasını sağlar. Bu teknoloji, sepetin içindeki yiyeceklerin bütün yüzeylerini tek seferde pişirerek, lezzetli yemekler hazırlamak için sağlıklı, hızlı ve kolay bir yöntem sunar. Airfryer'da hazırlanan yemeklerin dışı leziz ve çıtır çıtır olurken, içleri de kurumaz. 

Philips Airfryer fritöz ile yemekler daha sağlıklı
Bol yağda kızartma yapan geleneksel fritözler, yemeği pişirmek ve dış yüzeyinin çıtır çıtır olmasını sağlamak için yağ kullanır. Airfryer'ın kızartma yağına ihtiyacı yoktur. Yemek yalnızca sıcak havanın dolaşmasıyla pişirilir. Airfryer'da patates kızartması yaptığınız zaman, hazırlanan patatesler, fritözde bol yağda kızartılan patateslere göre %80'e kadar daha az yağ içerir. Evinizde patates kızartması hazırladığınız zaman, yağ yüzdesi %1,5'e kadar düşebilir. 

Philips Airfryer fritöz ile yemekleri hazırlamak çok daha hızlı ve kolay
Airfryer'la en sevdiğiniz yemekleri hızlı ve kolay şekilde hazırlayabilirsiniz. Patates kızartması 9 dakika gibi kısa bir sürede hazırlanabilir. Belirlenen hazırlama süresi dolduğunda, zamanlayıcı Airfryer'ı otomatik olarak kapatır. Cihazın ısınması yaklaşık 3 dakika sürer ancak önceden ısıtılmasına gerek yoktur. Cihaz soğukken kızartma işlemine başlayabilirsiniz. Yalnızca hazırlama süresine 3 dakika ekleyin.

Philips Airfryer ile pişirebileceğiniz yemekler ve kızartmalar
Airfryer'da kızartmalar, patates, atıştırmalıklar, kırmızı et ya da kümes hayvanı ürünleri gibi çok çeşitli yemekler hazırlayabilirsiniz. Ayrıca mezeler gibi daha kapsamlı yiyecekler hazırlamak için de kullanabilirsiniz. Browni bile pişirebilirsiniz! 

Et yemekleri: Tavuk ve kırmızı etin yanı sıra genellikle kızartılarak, ızgara yapılarak veya kavrularak hazırlanan başka pek çok yemeğin tadı Airfryer'da yapıldığında harika olur.

Sebzeler: Airfryer'da kabak, mısır ya da biber gibi ızgara yapılabilen sebzeler hazırlanabilir. Havuç, brokoli ya da fasulye gibi genellikle ocakta ya da buharda pişirilen sebzeler Airfryer'da hazırlanamaz. 

Dondurulmuş gıdalar: Dondurulmuş patates ürünleri ve atıştırmalıklar Airfryer'da hazırlanabilir. Airfryer'da hazırlamadan önce dondurulmuş yiyeceklerin buzlarının çözdürülmesine gerek yoktur. Dondurulmuş yiyecekler biraz daha uzun bir hazırlama süresi gerektirir ancak bu durum elde edilen sonucu etkilemez. Sıcaklık düğmesi, her bir yiyecek için en uygun ayarı seçebilmenizi sağlar.

Birden fazla yemek: Airfryer'da ayrıca iki farklı tür yiyecek aynı anda hazırlanabilir. Yalnızca sepetin içine ayırıcıyı yerleştirin ve sepetin her iki yanına farklı malzemelerle doldurun; örneğin bir tarafa tavuk butları, diğer tarafa da patates dilimleri yerleştirebilirsiniz. Farklı malzemelerin hazırlanma sürelerinin aynı olduğundan emin olun.

Tüm bunların yanı sıra Philips Airfryer fritözde iki tür dondurulmuş kızartma hazırlayabilirsiniz:
- Dondurulmuş fırına atılmaya hazır kızartmalar 
- Bol yağda kızartılmaya uygun dondurulmuş kızartmalar.

Philips Airfryer ile ilgili daha fazla mı sorunuz var? O halde Philips Airfryer yetkililerinin hazırladığı sıkça sorulan sorular kısmına göz atın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat