Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Peygamber sünneti ameliyatından sonra nelere dikkat etmeliyiz?

22,799
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Peygamber sünneti ameliyatından sonra nelere dikkat etmeliyiz?

Peygamber sünneti ile hipospadias sorununu ayırt etmemiz gerekir. Peygamber sünneti doğuştan yarım sünnetli olmaktır. Sadece doğuştan yarım sünnetli bebeklerde yaptığımız sünnet sonrasında, normal sünnetten farklı bir durum söz konusu değildir takip ve bakım açısından.


Ancak halk arasında peygamber sünneti diye geçen ama gerçekte hipospadias yani pipi ucunun normal yerinde olmaması durumu ile karşılaştığımızda durum değişir. Bu operasyon en az 2 saat süren oldukça önemli bir operasyondur. 

Hipospadias operasyonundan sonra kimi merkezlerde hasta yatırılmaz, kimi merkezlerde ise 3 güne kadar yatış işlemi yapılabilir. 

Dolayısıyla bu operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken önemli konular vardır. 

Çocuk, operasyondan sonra hipospadias durumunun tipine, yani pipinin neresinde olduğuna göre belirli bir antibiyotik tedavisi alması gerekebilir. Bunun dışında çocuğun pansumanına çok dikkat etmek gerekir. Ayrıca bu ameliyattan sonra pipi ucuna takılan katater takıldığı için takılan bu sondanın iyileşme süresince çıkmamasına çok dikkat edilmelidir.

Özetle, bu önemli operasyondan sonra cerrahımızın söylediklerini çok iyi dinlemek, verilen ilaçları da düzenli olarak kullanmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat