Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Petti tütü nasıl yapılır?

36,135
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Petti tütü nasıl yapılır?

Petti tütü yapmak için ortalama 3 metre tül, lastik, istenen renkte tüller, makasa ihtiyaç vardır. Petti tütü yapmak için dikiş makinesine gerek yoktur.


Kız çocuklar için tütü malzemeleri
- Ortalama 3 metre tül ( 1 yaş için)
- Lastik
- Metre
- Makas
- İğne
- İplik

1 yaş için 43 cm tül kesin. Bunun ölçüsü kişiden kişiye değişir. Büyükler için daha uzun, 1 yaş için 43 cm idealdir. 5 şerit kesin, kabarık etek için 5 parça tül idealdir. Bütün parçalarınızı üst üste koyduktan sonra bunları şeritler haline getirin. Önce ek yerlerinden tülünüzü kesin. Bunu şerit haline getirmek için 6 parçaya bölün. 6 parça tam ideal kalınlıktadır. Gördüğünüz kalınlıkta keserseniz 6 parça elde etmiş olursunuz. Şeritleri hazırladıktan sonra etek yapımına geçebilirsiniz.

Bebeğin bel ölçüsü 49-50 cm olarak düşünülür. Bunun için biraz az kesin lastiği, çünkü şeritleri bağladıkça bu lastik açılır. Bu yüzden 40 cm kesin ve bunu çift kat yapın. O yüzden 80 cm bir lastik hazırlayın. Çift kat yapın ki lastiği yaparken kıvrılmasın, sert dursun. Gördüğünüz şekilde uçlarını sabitleyin ve dikin. Lastiği bacağınıza bağlayarak yaparsanız daha rahat olur. Ancak sandalyeye bağlayarak da yapabilirsiniz. Tütüyü lastiğin altına geçirerek düğüm atarak iyice sabitleyin. İkiye katlayın. Tütüyü lastiğin altından geçirin ve parmağınızla bunu aşağıdan çekin.

Tütüyü hazırladıktan sonra uçlarına şeritler bağlayarak petti tütü haline getirin. Tütünün esnemeyen kısmından şeritler kesin. Her şerit 15 cm olabilir. 5 tane şerit kesin. Daha sonra daha çok şerit elde etmek için kestiğiniz şeritleri ikiye katlayın ve 6 parça kesin. Bunların uçlarına bağlandığı için ince ve kalın olması çok önemli değildir. Burada önemli olan her bir şeridin tek tek ucuna düğüm atılmasıdır. Attığınız düğümler çoğalınca oluşacağı etki kabaracaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat