Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pentax KS2 fotoğraf makinesi özellikleri nelerdir?

2,155
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pentax KS2 fotoğraf makinesi özellikleri nelerdir?

Pentax KS 2 fotoğraf makineleri içerisinde özellikleri ile özel bir yere sahip ve Rahşan Gülşan ile Popüler Teknoloji'nin yirmi birinci bölümünün de dördüncü konuğu. Bu fotoğraf makinesi tasarımı ile önce aynasız bir makina izlenimi veriyor fakat öyle değil. 


Bu makine tam teşeküllü bir DSLR makine. Siyah ve beyaz renkleri ile karşımıza çıkıyor. Dünyanın en küçük DSLR makinesi olarak geçiyor. Bunun bir nedeni katlanabilir ve kilitlenebilir objektif. 4-5-6 diyaframı var ve 18-50 mm bir objektife sahip, bu nedenle taşıması da çok kolay. Ekran tam dönüyor ve 20.12 megapiksel fotoğraf çekme kapasitesine sahip. 100 asadan 51.200 asaya kadar zorlanabiliyor. 

Oto HDR modu da başka bir özellik. 3 fotoğrafı aynı anda çekip, birbirleri üzerine ekleyip HDR efekti yapabiliyor. Otomatik ve manuel modları yanı sıra mikrofon girişi de mevcut. Kayıt sırasında ses ayarı yapılabiliyor ve full HD video çekebiliyor. Önceden ayarlanmış portre modu gibi hazır sahne modları seçilerek de fotoğraf çekilebiliyor. 

Fotoğraf çekmeyi hem amatör hem de profesyonel anlamda seven herkese hitap eden bir fotoğraf makinesi. Wifi bağlantısı yapabilmek mümkün olduğu gibi makinanın HDMI girişi de mevcut. Objektifi için son derece güzel bir seyahat fotoğraf makinesi objektifi diyebiliriz. Pentax KS 2 fotoğraf makinesi efektsiz, doğrudan sosyal medyada paylaşabileceğiniz güzel fotoğraflar çekebilmeniz için son derece güzel bir seçenek.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat