Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penisime top geldi, sorun yaşar mıyım?

20,118
kez izlendi
Puan: 3.56 / 5
Detaylı Açıklama

Penisime top geldi, sorun yaşar mıyım?

Erkekler günlük hayatlarında çarpma ve düşmeler sırasında, özellikle de spor maçlarında penise darbe alma riskiyle karşı karşıya kalır. Bu durum kalıcı bir zarar getireceği düşüncesiyle birçok erkeğe endişe verir.

Penisin ve penis çevresinin alınan darbeden zarar görüp görmemesi öncelikle alınan darbenin şiddetine bağlıdır.
 
Penise gelen bazı darbeler ağrı şoku yaratacak kadar şiddetli olabilir. Penise bir darbe geldiğinde halk arasında söylenen işemek, zıplamak gibi hareketleri uygulayarak darbenin etkisini geçirmek mümkün olmaz. Ağrı kuvvetliyse ve uzun sürüyorsa, ağrı kesici ilaç alınarak sırt üstü pozisyonda bir süre dinlenilmesi gerekir.

Testise gelen darbelerin bazıları, yaşanan geçici acının ötesinde, bölgeye fiziksel zarar vermiş olabilir. Çok sert darbeler yumurtanın içinde ya da yumurta zarının yırtılmasıyla yumurta zarında kanamalara yol açabilir. İçeride kanama olduğunu, yumurtanın şişmesinden ve bölgenin morarmasından anlamak mümkündür.

Darbe sonucu kanamalar tedavi edilmezse, penisin sertleşmesiyle görevli dokular zarar görebilir ve bu nedenle peniste eğrilik gibi sorunlar ortaya çıkabilir. Kanamalar iyileşirken oluşabilen kireçlenmeler de peniste eğrilme ile sonuçlanabilir. Penis eğriliğinin tedavisi ise darbe sonrası yapılacak tedaviden daha uzun ve zorlu olacaktır.
 
Bu nedenlerle, testislerde, özellikle de testisin iç bölgesinde kanama olduğunun işaretleri görülürse mutlaka hemen bir üroloji uzmanına gidilmeli ve tedaviye başlanmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat