Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis protezi takıldıktan sonra hasta nelere dikkat etmeli?

24,201
kez izlendi
Puan: 4.15 / 5
Detaylı Açıklama

Penis protezi takıldıktan sonra hasta nelere dikkat etmeli?

Penis protezi yerleştirilmesi ameliyatı, peniste sertleşme bozukluğu (erektil disfonksiyon) olan hastaların ilaç tedavisinden fayda görmemesi durumlarında uygulanır. 

Mutluluk çubuğu takılan hastalarda iyileşme süreci çok rahattır. Penis protezi ve penis içerisine yerleştirilen silikon alaşımlı yabancı maddenin dokuya yaptığı basınç ve tazyikten doğan bir dolgunluk hissi ve hastaların bahsettiği hafif ağrı genellikle birkaç gün sonra geçer.

Penis protezinin kök kısmı makat bölgesinin yakınına kadar uzatıldığında sert zeminlere otururken zorluk yaşanabilir, ancak bu duruma çok kısa sürede alışılır.

Herhangi bir iltihaplanma olmadıkça altı haftalık cinsel ilişki perhizi yani penisi ve protezi kullanmama sonra hasta tamamiyle normal cinsel yaşamına döner.

Penis protezi ameliyatının en önemli komplikasyonu enfeksiyon olduğundan, hasta ameliyat bölgesinin temizliğine dikkat etmeli ve etkili antibiyotikler ile enfeksiyon oluşmasını engellemelidir.

Tüm cerrahi operasyonlarda olduğu gibi yapılan penis protezi ameliyatından sonra da hastanın belirli bir süre kontrole gitmesi gerekir, bu süre yaklaşık olarak ilk iki ay kadardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat