Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis protezi kimlere takılır?

37,092
kez izlendi
Puan: 4.09 / 5
Detaylı Açıklama

Penis protezi kimlere takılır?

Peniste görülen sertleşme sorununa neden olan etkenlerin başında diyabet ve damar hastalıkları gelir. Diyabet, peniste bulunan sinir ve damar hücrelerine zarar verir.  Damar yapısında yaşa bağlı meydana gelen değişimler kan akışını etkilemesi sonucu peniste sertleşme sorunu oluşur.

Mutluluk çubuğu olarak da adlandırılan penis protezleri, çeşitli nedenlerle ereksiyon sağlayamayan fakat cinsel arzusu devam eden hastalarda, cinsel ilişki sırasında penise istenen sertliği sağlayan yapay penis modelidir.

Mutluluk çubuğu ya da penis protezi cerrahi operasyon ile hastaya takılmadan önce, üroloji uzmanı bir doktorun kontrolü altında basit tedavi yöntemleri olan ilaç, enjeksiyon ve pompa (vakum) tedavi yöntemlerinin kullanıp, hastada herhangi bir iyileşme sağlanamaması önemlidir.

Bükülebilir ve şişirilebilir modelleri olan penis protezleri, bir üroloji uzmanı doktorun uygun görmesi ile her yaştaki hastalara cerrahi operasyonla kolaylıkla takılabilir. Ancak, akıl ve ruh sağlığı yerinde olmayan kişilerin protezi kullanma becerisini gösterememe inancı ile penis protezinin enfeksiyon yaratma şüphesi nedeniyle ileri seviyede kontrolsüz diyabet hastası olan kişilere takılması önerilmez. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat