Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis eğriliğini düzeltmek için nasıl bir operasyon gerekir?

91,700
kez izlendi
Puan: 4.29 / 5
Detaylı Açıklama

Penis eğriliğini düzeltmek için nasıl bir operasyon gerekir?

Penis eğriliklerinde ilaç tedavisinden fayda görmeyen 45 derecenin altındaki eğriliklerde ya da 45 derecenin üzerindeki eğriliklerde cerrahi tedavi yöntemleri uygulanabilir. 

Cerrahi tedavide kullanılan bir kaç teknik vardır. Bunlar biri eğriliğin ters tarafına pilikasyon adı verilen özel sütürler koyularak düzeltilebilir.
Diğer bir yöntem ise plağın üzeri kesilerek kesilen alana deriden ya da damardan alınan greft yerleştirilerek eğrilik düzeltme işle yapılır. 
Penis eğriliğinin düzeltilmesindeki bir diğer yöntem plak tamamen çıkartılır, damardan ya da deriden alınan greft yerleştirilerek yapılır. 
Bazı olgularda yani eğriliğin 90 dereceyi geçtiği durumlar peniste ciddi kısalık yaratabilir. Bu durumlarda eş zamanlı olarak penil protez tekniği uygulanabilir. 

Günümüzde plastik cerrahisinde ameliyat ile penis büyütme, penis uzatma veya eğrilik düzeltme mümkündür. Bunun dışında şekil olarak tamamen normal olsa da sertleşme sorunu olan bir penise ipmlant yerleştirilerek de penisi fonksiyonel hale getirmek mümkündür.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat