Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis eğriliği için nasıl bir tedavi uygulanır?

149,486
kez izlendi
Puan: 4.31 / 5
Detaylı Açıklama

Penis eğriliği için nasıl bir tedavi uygulanır?

Erkekler penislerindeki çeşitli şekil bozuklukları nedeni ile bir üroloji veya plastik cerrahi uzmanına başvurmaktadır.

Penis eğriliği kendiliğinden düzelebilen bir hastalık değildir. 20 dereceye kadar olan penis eğrilikleri her erkekte görülebilir, cinsel ilişkiyi zorlaştırmadığından tedavi edilmesine gerek yoktur.
20 - 45 derece arasındaki penis eğriliklerinde cinsel ilişki sırasında ağrı ve cinsel fonksiyon bozukluğu yaşanıyorsa bu eğrilikler tedavi edilmelidir. 

Tedavide ilk olarak ağızdan potaba denilen, vitamin E ve kolsisin denilen bazı ilaçlar verilir. Bu ilaçlar büyük oranda eğriliğe bağlı görülen ağrıların azalmasını sağlar. Bu ilaçlar eğriliğin düzelmesinde çok etkin değildir. 

İlaç tedavisinin yetersiz olduğu, ağrının devam ettiği ve eğriliğin 45 dereceyi geçtiği durumlarda cerrahi tedaviye geçilmesi gerekir. 
Günümüzde plastik cerrahisinde ameliyat ile penis büyütme, penis uzatma veya eğrilik düzeltme mümkündür. Bunun dışında şekil olarak tamamen normal olsa da sertleşme sorunu olan bir penise implant yerleştirilerek penisi fonksiyonel hale getirmek mümkündür.
Penis eğrilik ameliyatları uzatma ve kalınlaştırmaya göre daha sık yapılan ameliyatlardır. Bunun nedeni penis eğriliğinin her yaş grubunda görülmesidir. Penis eğriliği doğuştan olabileceği gibi sonradan da oluşabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat