Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis eğriliği estetik ameliyatla nasıl düzeltilir?

56,053
kez izlendi
Puan: 4.81 / 5
Detaylı Açıklama

Penis eğriliği estetik ameliyatla nasıl düzeltilir?

Günümüzde plastik cerrahisinde ameliyat ile penis büyütme, penis uzatma veya eğrilik düzeltme mümkündür. Bunun dışında şekil olarak tamamen normal olsa da sertleşme sorunu olan bir penise ipmlant yerleştirilerek penisi fonksiyonel hale getirmek mümkündür.

Penis eğrilik ameliyatları uzatma ve kalınlaştırmaya göre daha sık yapılan ameliyatlardır. Bunun nedeni penis eğriliğinin her yaş grubunda görülmesidir. Penis eğriliği doğuştan olabileceği gibi sonradan da oluşabilir.

20 dereceye kadar olan penis eğriliklerinde cinsel ilişki ağrısız ya da problemsiz bir şekilde yapılabilir. Penis eğriliği 20 derecenin üzerinde ise estetik ameliyatla düzeltilmelidir. Penisteki 60 - 70 derecelik eğrilikler eğriliğin ters tarafına pilikasyon adı verilen özel sütürler düzeltilebilir.

Konjenital anormallikler genellikle sadece eğrilik ile değil, tıpta Epispadias denilen idrar deliğinin penisin ucunda olması gerekirken penisin altında ya da üstünde bulunduğu durumlarda da bazı özel operasyonlar ile penisin ön tarafına taşınabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat