Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Penis darbe nedeniyle eğrilir mi?

56,870
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Penis darbe nedeniyle eğrilir mi?

Penis darbe sebebi ile direk eğilmez, bazı süreçler sonucunda eğiklikler oluşabilir. Cinsel ilişki esnasında ya da genç hastalarda mastürbasyon esnasında bazı mikro travmalar oluşabilir. Bu travmalara bağlı olarak penis kırılabilir ve hasar görebilir. 

Mastürbasyon sırasında travmaya maruz kalan her peniste eğrilik oluşmayabilir. Hangi hastalarda penis eğriliğinin nedeni tam olarak belirlenemese de bazı kişilerdeki otoimmün faktörler denilen faktörlerin eksikliğinde veya fazlalığında travma sonrasında penis üzerinde hasar oluşan kılıfın iyileşmesi farklılıklar gösterebilir. Buna bağlı bu bölgede kireçlenme ve plak oluşumu olabilir. 

Penis eğriliği olan hastaların bir çoğunda E vitamini eksikliği tespit edilmesine rağmen tek başına E vitamini eksikliği penis eğriliğine neden olmaz. 

Cinsel yaşamı olumsuz etkilemeyen 20 derecenin altındaki bütün eğrilikler tolare edilebilir ve tedavi gerektirmez. Eğilme süreci başladığında yaş ile birlikte eğrilik oranı artar.

 Eğrilik 20 dereceden fazla ise ve özellikle ağrılı bir ilişkisi varsa kişinin bu eğrilik mutlaka düzeltilmelidir. Penisteki eğrilik düzeltilirken eğriliğin ters tarafına pilikasyon adı verilen özel sütürler koyularak 60 ? 70 dereceye kadar olan eğrilikler düzeltilebilir.

70 dereceden fazla eğrilik olan penisler damardan ya da deriden alınan greftler penis üzerindeki eğriliğe neden olan plakların üzerine yerleştirilerek tedavi edilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat