Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pastil kullanmak gribi önler mi?

6,497
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pastil kullanmak gribi önler mi?

Pastil bir ilacın sadece farmosotik formudur. Tıpkı tablet, kapsül ya da efervesan gibi. Önemli olan pastilin içeriğinin ne olduğudur. 

Pastiller gribin ve hatta diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarının semptomatik tedavisine yardımcı olmak, öksürüğü azaltmak, boğazı yumuşatmak, ferahlık vermek amacı ile kullanılmaktadırlar. 

Bir üst solunum yolu enfeksiyonu olan grip damlacık yolu ile bulaştıktan sonra ilk olarak boğaza yerleşir. Bu aşamada tercih edilecek olan tedavi ve zamanlama çok önemlidir. Doğru zamanda doğru tercih edilmiş tedavi virüsün yayılmasını ve dolayısı ile hastalığı önleyecektir.

Bu nedenle pastillerin içeriği kritik önem taşımaktadır. Semptomatik tedavi sağlamanın yanı sıra, gribe karşı koruma sağlayan, Dünya Sağlık Örgütü'nün gribe karşı önerdiği cistus bitkisini içerisinde barındıran pastiller de mevcuttur ve bu pastillerin hem antiviral hem de koruyucu etkinliğinin olduğunu gösteren birçok yayın mevcuttur.

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat