Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasif agresif kişilik bozukluğunu yenmek için neler yapabiliriz?

2,477
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pasif agresif kişilik bozukluğunu yenmek için neler yapabiliriz?

Bireyin düşünce ve duygularının farkında olması, kendisi üzerine odaklanması, davranışlarını gözden geçirmesi yani bir farkındalık sürecinden geçmesi pasif agresif davranışı yenmesi için bir adımdır. Dolayısıyla kişi öncelikle pasif agresif davranışla aslında kendine zarar verdiğini, olumlu insan ilişkileri kuramadığını, sıklıkla insanlara kızgınlıklarını başka yöntemlerle söylediğini anlaması değişim için bir adım olacaktır. 


Bu noktada çocukluğa odaklanmak, çocuklukta anne-babanın davranışları karşısında neler hissettiğini düşünmek, bu düşüncelerle yüzleşmek farkındalığı sağlayacaktır. Daha sonra, daha çok günlük hayattaki davranışların insan ilişkilerinde nasıl bir etki yaptığına bakmak, pasif agresif hareketlerin kişinin kendisinde oluşturduğu olumsuzlukları görmek farkındalık sürecini hızlandıracaktır. 

Bu sürecin bir uzman yardımıyla yapılması kişinin gelişimi için oldukça önemlidir. Bu uzman desteği sırasında, pasif agresif davranışlar gösterdiğini düşündüğü kişinin iş birliğiyle sorunların hızlı ve dürüst bir şekilde ele alınmasıyla değişim süreci daha da hızlanacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat