Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasaportun hangi durumlarda yenilenmesi gerekir?

32,724
kez izlendi
Puan: 4.97 / 5
Detaylı Açıklama

Pasaportun hangi durumlarda yenilenmesi gerekir?

Pasaportumuzun yenilenmesini gerektirecek bazı özel durumlar söz konusu. Eğer pasaportunuzun vize sayfaları bitmişse pasaport yenileme gerekiyor. Bunun yanı sıra pasaportun sayfalarının yırtılmış veya ıslanmış olması, kabının veya sayfalarının zarar görmüş olması ya da son kullanım süresinin dolmuş olması gibi durumlar da pasaportunuzu yenilemenizi gerektiriyor.

Kadınlar için geçerli bir diğer durum ise evlilik sonrası gerçekleşen soyadı değişikliğinin pasaporta da yansıyor olması. Soyadı değişen bayanların mutlaka yeniden pasaport çıkarması gerekiyor.

Pasaport yenilemek için pasaport başvuru birimlerine gitmeniz yeterli. İllerde il emniyet müdürlüğü pasaport şube müdürlükleri, ilçelerde de pasaport büro amirliklerinde istenen evraklarla birlikte pasaportunuzu yenileyebilirsiniz.

Pasaport yenileme işlemi için ilgili birime kendiniz gitmeli ve nüfus cüzdanınızı mutlaka yanınızda götürmelisiniz. Eğer pasaportunuzun hala süresi varsa pasaport cüzdan bedeli olarak 54 TL vererek pasaportunuzu yenileyebilirsiniz. Pasaportunuzun süresi bittiyse, ayrıca süreye göre değişen harç bedelini de ödemeniz gerekiyor.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat