Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Gönder
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
Gönder
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasaportum kayboldu, ne yapabilirim?

34,704
kez izlendi
Puan: 4.64 / 5
Pasaportum kayboldu, ne yapabilirim?
Pasaportunu kaybeden kişi birkaç basit işlemden sonra kendisine yeni bir pasaport çıkarabilir. Ancak pasaportunu kaybeden kişilerin yapması gereken işlemlerle ilgili yanlış bilinen birkaç ayrıntı vardır.

Unutmayın, pasaport kaybolması durumunda kişi bununla ilgili gazeteye ilan vermek zorunda değildir. Pasaportunuz kaybolduğunda, eğer yenisini almak istemiyorsanız en yakın karakola başvurup bunu bildirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz en yakınınızdaki il emniyet müdürlüğünün pasaport büro amirliğine giderek de bu işlemi yapabilirsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir bilgi de şu: Kayıp pasaport bildirimi için kimliğiniz mutlaka yanınızda olmalıdır.

Pasaportunu kaybeden ve bu nedenle yeni pasaport çıkarmak isteyen kişi en yakınınızdaki il emniyet müdürlüğünün pasaport büro amirliğine müracaat etmelidir. Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız il emniyet müdürlüğüne gitmeden, 40 ayrı noktadaki farklı pasaport büro müdürlüğünden en yakınınızda olana başvurabilirsiniz. Bu arada bu birimlerde sadece yeni tip, yani bordo pasaportunu kaybedenlerin işlemleri yapılır. Eğer kaybedilen pasaport eski tip ise yenilemek için Fatih Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şube Müdürlüğü'ne başvurulması gerekir.

Önceki yıllarda 2 ya da üç kez den fazla pasaportunu kaybedenlere yeni pasaport verilmiyordu. Ancak artık böyle bir uygulama yok. Pasaportunuz kaç kere kaybolursa olsun gidip yenisini çıkarmanız mümkün.
Yaşam Kanalı Hepsini Gör
Gusül abdesti nasıl alınır?
Eski İstanbul Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı
UZMANTV
Akademi

Oturduğunuz yerden öğrenin

Kişisel gelişim, MS Office Programları, İlişkiler, Yağlıboya resim... Konusunun önde gelen eğitmenlerinden başka hiçbir yerde bulamayacağınız kurslar. Oturduğunuz yerden öğrenmenin keyfini ve kolaylığını yaşayın.

Akademi'yi keşfedin
UZMANTV
Rehber

Okumayı sevenler için...

İzlemek yerine okumayı tercih ediyorsanız sizi böyle alalım. İçeriği UZMANTV editörleri tarafından hazırlanan UZMANTV Rehber'de yine sorular ve cevaplar var ama bu sefer görüntülü değil yazılılar.

Rehber'i keşfedin
Sitene ekle
Kapat