Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Pasaport başvurumu nasıl takip edebilirim?

34,098
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Pasaport başvurumu nasıl takip edebilirim?

Pasaport başvurusu için öncelikle randevu almalısınız. Randevunuzu almak için www.e-pasaport.gov.tr adresine girmeniz ve uygun gün ve saat için randevu başvurusu yapmanız gerekir. Randevulu ya da randevusuz başvurmadan önce sizden hangi evrakların istendiğini araştırmalısınız. Bu bilgiyi telefonla öğrenebileceğiniz gibi ilgili pasaport başvuru birimlerinin internet sitelerinden de bilgi edinebilirsiniz.

Bordo pasaport almak için başvuru randevunuza gitmeden önce fotoğrafınızı çektirmiş ve pasaport harç ve cüzdan bedelini ödemiş olmanız gerekiyor. Yanınızda TC kimlik numaranızı da içeren bir nüfus hüviyet cüzdanı bulundurmalısınız. Bu evraklarla birlikte ilgili pasaport başvuru biriminden pasaport başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Müracaatınızı yaptıktan sonra internet üzerinden başvuru takibinizi yapabilirsiniz. Pasaportunuz basıldığında size bir sms gelecektir. Bu sms PTT'nin düzenlediği barkod numarasını içeriyor. Bu barkod numarasıyla www.ptt.gov.tr veya www.e-pasaport.gov.tr sitelerinden ya da 0216 444 30 20 nolu telefondan pasaport takibinizi yapabilir, pasaportunuzun an itibariyle nerede olduğunu öğrenebilirsiniz.

Videoyu Göster

Yaşam Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat