Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Parmak eklem ağrısı tedavisi nasıl yapılır?

72,109
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Parmak eklem ağrısı tedavisi nasıl yapılır?

Parmak eklem ağrısındaki temel ilke eklemin istirahate alınmasıdır. Eklemin istirahate alınması için özel ateller kullanılır. Bu parmak atelleri her parmak için farklı şekillerde oluşturulmuşlardır. İstirahate alınan eklemin soğutulması da büyük önem taşır ve bu amaçla üretilen soğutucu jeller kullanılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken, soğuk jellerin direkt olarak tene temas ettirilmemesidir.

Bir diğer önemli nokta ise soğuk uygulamanın süresidir. Soğuk uygulama 20 dakikadan fazla sürmemelidir ve ilk soğuk uygulama ile ikincisi arasında en az 4 saat süre olmalıdır.

Parmak ekleminin ağrısına kızarıklık ve şişlik de ekleniyorsa bu durumun artirit gibi rahatsızlılardan kaynaklı olabileceği düşünülmelidir ve vakit kaybetmeden hekime başvurulmalıdır.

Hekim tarafından yapılan kontrollerde ağrının sebebi net olarak anlaşılacak ve uygun tedaviyle tam olarak ortadan kaldırılacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat