Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Paleo diyetinde hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

135
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Paleo diyetinde hangi yiyecekleri tüketmemek gerekir?

Paleo diyetinde serbest olan besinler ve yasaklı olan besinler vardır. Yasaklı yani tüketilmemesi gereken yiyecekler arasında başta süt ve süt ürünleri gelir. Bu diyet için çok büyük bir eksikliktir çünkü kalsiyumdan yetersiz bir beslenme söz konusu olur. Bu ürünler işlendiği için tüketilmemelidir. 


Bazı yayınlarda ise bu diyette süt ve süt ürünlerinin haftada bir kaç kez tüketilebileceği de belirtilmiştir. Bu ürünler doğal, işlenmemiş olmalıdır. Paleo diyetinde tahıl ve bakliyat ürünlerinin tüketilmemesi gerekir. Bunun nedeni de geçmişte bu ürünlerin işlenmemiş ve tüketilmemiş olmasıdır. 

Tahıl tüketiminin olmaması da beslenme açısından önemlidir. B vitamini eksiklikleri görülebilir. Diyette işlenmiş yağlar da tüketilmemelidir. Bunlar yerine zeytinyağı, avokado ve hindistan cevizi yağı gibi doğal yağlar tüketilmelidir. İşlenmiş market ürünleri, konserveler, rafine şekerli ve rafine ürünler de asla kullanılmamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat