Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Paleo diyeti listesi neleri içermeli?

200
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Paleo diyeti listesi neleri içermeli?

Paleo diyetinde serbest olan besinler ve yasaklı olan besinler vardır. Paleo diyeti listesi içinde serbest yiyecekler doğal yiyeceklerdir. Ağırlıklı tüketilebilecek serbest besinler işlenmemiş ürünlerdir. Bunlar rafine edilmemiş ürünlerdir. Bu ürünler doğal şeker içerir. 


Doğal beslenen hayvanın eti, kümes hayvanları, köy yumurtaları, mevsiminde avlanmış deniz ürünleri, zirai ilaç içermeyen mevsiminde meyve ve sebzeler, işlenmemiş avokado, zeytinyağı, hindistan cevizi yağı, keten tohumu yağı gibi yağlar diyetin temelinde yer alır. 

Yasaklı yani tüketilmemesi gereken yiyecekler arasında başta süt ve süt ürünleri gelir. Bu diyet için çok büyük bir eksikliktir çünkü kalsiyumdan yetersiz bir beslenme söz konusu olur. Bu ürünler işlendiği için tüketilmemelidir. Tahıl tüketiminin olmaması da beslenme açısından önemlidir. B vitamini eksiklikleri görülebilir. İşlenmiş market ürünleri, konserveler, rafine şekerli ve rafine ürünler de asla kullanılmamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat