Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Paleo diyeti kimlere önerilir?

366
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Paleo diyeti kimlere önerilir?

Paleo diyeti özellikle önerilebilecek bir diyet değildir. Uygulanması kolay değildir. Özellikle bir kesim için mutlaka yapmalıdır denilemez. Daha çok spor yapan ve protein ağırlıklı beslenen sporculara uygundur diyebiliriz. 


Doğal bir diyettir ve hayvansal ürünler ağırlıklıdır. Et, deniz ürünleri bol olan, karbonhidrattan sınırlı, şekerin olmadığı, tahıl, kuru bakliyat ve süt ürünlerinin olmadığı bir diyettir. Önerebileceğimiz bir grup belirlemek zordur. Özellikle yapmaması gereken bir grup vardır. Emziren anneler, hamileler, yaşlılar ve ergenlik dönemindekiler kesinlikle paleo diyeti yapmamalıdır. 

Ergenlik dönemindeki gençler de yapmamalıdır. Diyet süt ve süt ürünlerinden eksik olduğu için kalsiyumun yeterli alınması gereken dönemler es geçilmiş olur. Bu da gelişime olumsuz etki eder. Kronik hastalıkları, şeker hastalığı olmayan sağlıklı, günlük sporunu düzenli yapan, aktif olan, su tüketen bireyler bu diyeti yapabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat