Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Otizmin hangi belirtileri giderilebilir?

5,900
kez izlendi
Puan: 4.90 / 5
Detaylı Açıklama

Otizmin hangi belirtileri giderilebilir?

Otizmli çocuklar diğer çocuklar gibi öğrenemezler. Özellikle taklit edemezler. Biz eğitime başladığımızda ilk önce onların taklit becerilerini geliştiririz. Eğitime ne kadar erken başlarsak o kadar iyi gelişme sağlıyoruz. Taklit edemiyor olmalarını onların her şeylerini etkiler. Konuşmalarını, mimiklerini, tüm hayatlarını etkiler. Taklit etmeyi öğrendiklerinde kendiliğinden de öğrenmeye başlarlar ve becerilerini geliştirebilirler. Dolayısıyla otizmli çocuklar kendilerinden öğrenmeye başladıklarında bu onların otistik belirtilerinin de azalmasına yol açar. Çünkü bu belirtilerin yerini normal kabul edilen davranışlar alır.

İlerleyen yaşlarda iyi, yoğun, özel bir eğitimle şans %50 olur. Bu şansı yakalayan otizmli çocuklar ileride üniversite okuyabilirler, evlenebilirler, normal insanlar gibi hayat sürebilirler. 

Çocukların otizmden etkilenme dereceleri farklı olabilir. Bunlara hafif düzeyde etkilenme, orta düzeyde etkilenme ya da ağır düzeyde etkilenme denir. Ağır düzeyde ve orta düzeyde genelde otizme zihinsel yetersizlik ve öğrenme güçlüğü eşlik edebilir. Erken yaşta başlanıldığında ve yoğun eğitim verildiğinde otizmli çocukların özellikle hafif ve orta düzeyde olan otizmli çocukların 2-3 yıl içinde %50'si normal bir okul müfredatını takip edebilir hale gelirler. Bunun dışında kalan diğer otizmli çocuklar ayrıştırılmış ve özel okul eğitiminden daha iyi yararlanabilirler. 

Videoyu Göster

Anne & Çocuk Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat