Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Otizm nasıl tedavi edilir?

55,177
kez izlendi
Puan: 4.61 / 5
Detaylı Açıklama

Otizm nasıl tedavi edilir?

Günümüzde otizmin ilaçla ya da operasyon ile uygulanabilen bir tedavisi yoktur. Otistik çocuklar eğitim ile tedavi edilebilirler.
Otistik çocuğun öncelikle otistik dönemden çıkarılması gerekir. Çocuğun otistik dönemden çıkarılması için uygulanan bazı yaklaşım türleri vardır.
Davranışçı yaklaşım
Otistik çocuk çevresindeki insanlarla iletişim, göz teması ya da tensel temas kurmuyorsa çocuğa davranışçı yaklaşım uygulanır. Davranışçı yaklaşımda çocuk ilk önce tensel temasa alıştırılır ve bundan hoşlanması sağlanır. Çocuk tensel temasa alıştıkça göz teması ve sözlü iletişim kurmayla ilgili çalışmalar yapılır. İletişimin artması çocuğun zamanla otistik durumdan sıyrılmasını sağlar. Bu da tedavi için önemli bir başlangıçtır.
İlaç tedavisi
Otizm hastalığını tedavi edebilen bir ilaç yoktur. Otistik çocuk huzursuzluk, huysuzluk, hiperaktivite ya da bazı sıkıntılı durumlar yaşarsa belirtilere yönelik doktor gözetiminde ilaç tedavisi uygulanabilir. Vitamin ya da diğer ilaçların verilmesi otistik çocuğun durumuna göre değişiklik gösterebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat