Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Östrojen azlığını gidermek için hangi besinleri tüketebiliriz?

2,953
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Östrojen azlığını gidermek için hangi besinleri tüketebiliriz?

Östrojen besinlerle dışarıdan da alınabilir. Doğal östrojen içeren besinlerin alımı östrojen eksikliğinin giderilmesinde dışarıdan yapılabilecek en uygun takviye yöntemidir. Doğal östrojen içeren besinlerin başlıcaları; adaçayı, soya fasulyesi,civan perçemi,anason, maydonoz,kızılderili otu ve çuha çiçeği yağıdır.  

Adaçayı içerdiği doğal östrojen ile ateş basması, gece terlemeleri gibi menopoz şikayetlerinde etkilidir. Soyadan elde edilen ve doğal östrojen olan isoflavonlar, menopoz şikayetlerini hafifletiyor. Doğal östrojen kaynağı olan civan perçemi menopoz şikayetlerinin giderilmesinde çok etkilidir.

Doğal östrojen içeren anason, menopoz sıkıntılarının yanı sıra uyku bozuklukları, gaz kolit, hazımsızlık şikayetlerine iyi gelmektedir. Doğal östrojenler içeren maydanoz menopoz şikayetlerini gidermek için etkilidir. Doğal östrojen içeren kızılderili otu kadınların menopoz dönemine geldikten sonra birtakım rahatsızlıklarını gidermek için bu bitkiyi kullandıkları bitkidir.Bu bitki Türkiye?de de bulunmaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat