Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Örmesi en kolay bere modelleri hangileridir?

581,950
kez izlendi
Puan: 2.65 / 5
Detaylı Açıklama

Örmesi en kolay bere modelleri hangileridir?

Örmesi en kolay olan bere çeşitleri düz örgüyle yapılandır. Kafamızın ölçüsüne göre bunu yapmalısınız. Ortalama 5 numaralı şişle örülüyorsa 80 inmek yeterli gelir. Berenizi haraşo, düz ya da lastik örgü yöntemleri ile örebilirsiniz. Fakat yününüz kalınlaştıkça ilmek sayısını azaltmanız daha uygun olur. 

Şapkada da yine bere için haraşo, düz lastik gibi örgü çeşitleri kullanılabilirsiniz. Şiş ile örgü yapıyorsanız, bereye alın kısmından başlanır, tepe kısmında biter. Bu tür örgülerde aşağı yukarı 1 karış kadar kısmı düz bir şekilde, herhangi bir attırma ve eksiltme yapılmadan örüldükten sonra tepesinde eksiltme işlemi yapılır ve kapatılır.

Düz berede alt kısmından başlanır, 2 ters 2 düz yapılır. Bu modelde hiç artırma ve eksiltme yapılmadan örüldükten sonra kesme işlemi tepesinde yapılır ve arkası dikildikten sonra şapkanız kullanılmaya hazır olur.

Bir diğer modelde ise şapkanın arka tarafına bir şerit geçirilir, bu şeridi büzüp bağladığımız zaman şapkanın arkasında bir hareket oluşur.

Şapka yapımında değişik desenler de kullanabilirsiniz. Düz örgüden saç örgüsüne kadar, haraşo vb. pek çok örgü çeşidini kullanabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat