Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazmik baş ağrısı cinsel hayatı etkiler mi?

1,345
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazmik baş ağrısı cinsel hayatı etkiler mi?

Orgazm baş ağrısını çeken kişi tekrar bu ağrıyı yaşayacağı korkusu ve beklentisi ile cinsel ilişkiden kaçınabilir. Bu çok bariz bir durumdur ancak bu cinsel ilişkiden kaçınma durumu çok ciddi noktalara gelebilir. Erkeklerde daha sık rastlandığı belirtilmektedir. Erkeklerde özellikle impotence'a (iktidarsızlık), ereksiyon problemlerine, cinsel ilişkiden kaçınma problemlerine yol açabilir. Kadınlarda karikatürlere konu olan "başım ağrıyor, istemem" ifadeleri ile cinsel ilişkiden kaçınma davranışına neden olabilir. 

Partnerlerden herhangi birisi bu ağrıyı yaşıyorsa o çiftin düzenli cinsel hayatında orgazm baş ağrısının ciddi olumsuz etkileri vardır. Bundan kaçınmak çok kolaydır çünkü orgazmik baş ağrısı çok nadiren tehlikeli olabilir. Öncelikle bu konuda, ani başlayan baş ağrısında muayene olunması gerekir. Orgazm baş ağrısı, tehlikeli bir durumdan kaynaklanmıyorsa, genellikle migren ve gerilim tipi baş ağrısı yaşayan kişilerde görülür. Bu kişiler migren ve gerilim tipi baş ağrısı için tedavi olabilir. Baş ağrısı kontrol altına alınırsa, orgazmik baş ağrısı da azalacaktır. Orgazmik baş ağrısı genellikle gece uykuda diş sıkma sorunu olan kişilerde görülür. Bu nedenle buna yönelik tedavi yapan, diş protezi uzmanlarının hazırladığı gece plaklarını kullanmak da orgazmik baş ağrılarını azaltır. Bu tür önlemler, bazen cinsel ilişki öncesi ağrı kesici bir ilaç almak koruyucu olmaktadır. 

Orgazmik baş ağrılarının her zaman rastlanmadığını, tedbirlerinin olduğunu bilmek, bundan korkarak cinsel hayattan kaçınmamak gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat