Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm bozukluğunun nedenleri nelerdir?

7,613
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm bozukluğunun nedenleri nelerdir?

Orgazm bozukluğu nedenleri arasında en sık rastlanan cinsel eğitim eksikliğidir. Bugün ülkemizde pek çok psikolojik ve fiziksel kaynaklı cinsel sorunun eğitim eksikliğinden kaynaklandığını söyleyebiliriz. Bilgisizliğin yanı sıra yetersiz ve yanlış bilgi de bu konuda önemlidir.


Vajinismus olan veya hiç ilişkiye giremeyen kadınlar bu nedenle çoktur. Toplumsal baskılar, ayıp, yasak, yanlış diye bilinenler, yaşam içinde gerçekleşen cinsel travmalar, tecavüz, taciz gibi olaylar kadınlarda orgazm bozukluğu sorununa neden olabilir.

Eşler arasındaki iletişim bozuklukları, birbirleriyle iyi anlaşamayıp evlilik sorunları yaşayan eşler de elbette cinsel yönden de sorun yaşayabilirler. Eşteki cinsel işlev bozuklukları, erken boşalma ya da ereksiyon güçlükleri de kadının orgazm yaşamasını zorlaştırır. Kadında görülen cinsel işlev bozuklukları da orgazmı yaşamasını zorlaştırır. İstek bozuklukları, uyarılma bozuklukları, ilişkiye girememe gibi sorunlar da orgazmı engeller. Bunların dışında jinekolojik yani organik sorunlar da yer alabilir. Bu nedenle uzmana gitmek önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat