Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Orgazm baş ağrısı çekenler nelere dikkat etmeli?

1,361
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Orgazm baş ağrısı çekenler nelere dikkat etmeli?

Orgazm baş ağrısı çok şiddetli ve cinsel aktiviteden kaçındıracak şekilde gözü korkutan bir ağrıdır. Ama bu tedavi edilebilir, kontrol altına alınabilir bir sorundur ve korkulacak bir durum değildir. Orgazm baş ağrısı daha çok migren ve gerilip tipi baş ağrısı geçmişi olanlarda görülür. Migren ve gerilip tipi baş ağrısı ile ilgili tedavi, o ağrıların nedenlerinin çözülmesi orgazm baş ağrısından da kurtulmamızı sağlar. Beraberinde orgazmik baş ağrısı yaşıyorsak, en önemli dikkat edeceğimiz şey aslında başımıza ilk geldiği gün ile ilgilidir. Eğer ki ilk defa orgazmik baş ağrısı yaşıyorsak bu, acil ve tehlikeli bir durumdur. Çok nadir de olsa mutlaka hastanelerin acil bölümlerine, mümkünse bir nöroloğa gitmemiz gerekir. Ama tekrarlayan orgazmik baş ağrıları yaşıyorsak, belli şeylere dikkat etmemiz gerekir. Aynı gün içerisinde ikinci bir cinsel ilişki ötelenebilir. Belli zorlayıcı pozisyonlar, özellikle boynu, enseyi zorlayıcı cinsel ilişki pozisyonları uygulanmayabilir, cinsel ilişkide biraz daha pasif konumda olunabilir. 

Özellikle orgazmik baş ağrılarının geçmişine, altyapısına baktığımızda bu ağrıların ayrıntıcı, detaycı, biraz daha mükemmeliyetçi kişilerde; iş hayatında, hayatında çok stresli kişilerde daha fazla ortaya çıktığını görüyoruz. Bunun temelinde aslında ciddi strese bağlı diş sıkma vardır. Dişlerimizi sıktığımızda boyun kaslarımız, ense kaslarımızda spazm ve zorlanmaya neden oluruz. Sadece dişimizi sıkmakla bırakmayız. Bu, zorlanmış ve kasılmış  kaslar cinsel ilişki sırasındaki eforla zorlanınca baş ağrısını tetikleyebilir. Çoğu insan gece diş sıktığının farkında değildir. Hatta bu oran yüzde 80'leri bulmaktadır. 

Daha önce orgazmik baş ağrısı yaşamış, gerekli nörolojik kontrolleri yapılmış, nadir görülen ancak tehlikeli bir durum olan beyin kanaması şüphesinin ekarte edildiği kişiler aşağıdakilere dikkat ederse, orgazmik baş ağrısının cinsel hayatını etkilemesini önleyebilir.
- Diş sıkma konusuna dikkat edin, farkındalık geliştirin.
- Gece diş sıkma probleminiz varsa, bunun için gece plakları kullanın.
- Boyun ve sırt kaslarınızı kafanıza giden kasları rahatlatın.
- Çok stresli, çok zorlandığınız dönemlerde cinsel ilişkiyi biraz öteleyin.
- Aynı gün ikinci kez cinsel aktiviteden uzak durun.
- Belli zorlayıcı pozisyonlardan, özellikle boynu, enseyi zorlayıcı pozisyonlardan uzak durun.
- Cinsel ilişkide daha pasif bir rol alın.
- Gerekirse, ilişki öncesi bir ağrı kesici alın. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat