Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Omuz artroskopisi nedir?

5,576
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Omuz artroskopisi nedir?

Artroskopi, eklemin küçük kesilerle, kamera sistemi, mercek ve görüntüleme sistemi kullanılarak, kapalı bir şekilde görüntülenmesidir. Artroskopi işlemini yapabilmek için tabii ki teknik alet ve ekipmanlara ihtiyaç duyulur. Omuz artroskopisi, omuz eklem rahatsızlıklarının tanı ve tedavisinde uygulanan bir yöntemdir. 

Omuz artroskopisi, 1970'lerden bu yana dünyada kullanılmakta ve giderek yaygınlaşmaktadır. Omuz artroskopisi hem travmatik hem de travmatik olmayan durumlarda uygulanabilir. 

Düşme ya da trafik kazası gibi durumlarda ortaya çıkan omuz çıkığı, omuzdaki çeşitli kırıklar, yaralanmalar, bağ ve tendon yaralanmalarında, genellikle travma dışında omuz bölgesindeki yırtıklarda, omuz sıkışma sendromlarında, bunun dışında nadiren omuz bölgesindeki sinir sıkışmalarında, kistik yapılarda, donuk omuzlarda, kas içerisinde oluşan birikintilerin temizlenmesinde omuz artroskopisi kullanılabilir. 

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat