Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Omuz artroskopi ameliyatı sonrası rehabilitasyon süreci nasıldır?

4,152
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Omuz artroskopi ameliyatı sonrası rehabilitasyon süreci nasıldır?

Omuz artroskopisi sonrası uygulanan rehabilitasyon programı, yapılan işleme, hastanın yaşına, mesleğine göre değişir. Genel hatlarıyla, omuz artroskopisi sonrası hastanın hastanede 1 gün kalması yeterlidir. 4-5 saatlik bir dönemden sonra ağrı azalır. Çoğu hasta, ileri düzeyde ağrı kesici almadan hemen ertesi gün taburcu edilebilir. 

Hastalar genellikle 1. haftada kontrole çağırılır. O bölgedeki ödem bu dönemde geçmiş oluyor. Sütürler genellikle 1. haftanın sonunda alınır ve hasta fizik tedaviye hazırlanır. 3. günden itibaren çeşitli hareketlere başlanır ve hastalığa bağlı olarak değişmekle birlikte, hastalar çeşitli dönemlerde fizik tedavi merkezlerine yönlendirilir. 

Omuz artroskopisi yönteminde, ameliyat sonrasında ağrıların az olmasından dolayı hasta ameliyat sonrası fizik tedavi ve rehabilitasyon sürecine daha hızlı uyum sağlar. Hareketleri daha rahat yapar, tedavi süresi kısalır. Bu bakımdan artroskopik girişimler, omuz artroskopisi sonrası uygulanan rehabilitasyon programları son derece başarılı ve kısa sürede sonuç verir. 

Videoyu Göster

Sağlık Kanalı

Hepsini göster

Yorumlar

Sitene ekle
Kapat