Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Öksüren bebeğe evde müdahale edilebilir mi?

81,153
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Öksüren bebeğe evde müdahale edilebilir mi?

Bebek pek çok nedenle öksürebilir. Eğer öksüren bebekte burun akıntısı, hapşırık varsa evde serum fizyolojik bebeğin burnuna damlatılabilir. Bebek beslendikten sonra dik tutulmalıdır. Burun tıkanıklığı olduğunda bebeğin ciğerlere aspire etme olasılığı yüksektir. 


Banyoda buhar yapmak, bebeğin nemli havayı soluması da öksürüğe iyi gelebilir. Amerikan Pediyatri Akademisi'nin ev yapımı öksürük şurupları vardır. Evde sadece kaynamış ve ılımış suyu bebeğe içirmek bile öksürüğe iyi gelir. Her seferinde 3-4 tatlı kaşığı bu sudan vermek bebeğin boğazını yumuşatır. Geriye doğru olan akıntı azalır. Bunlar küçük bebeklerde uygulanabilir. 

Şeffaf doğal elma suyu da bebeğe bu amaçla rahatlıkla verilebilir. Bir yaşından küçük bebeklere bal asla verilmemelidir. 1 yaştan büyükse bal ve limon verilebilir. Evde bebeğin solunumunu takip etmek, beslenmesini takip etmek, ellerde morarma var mı izlemek, bebek uyurken karnı inip kalkıyor mu bunları incelemek çok önemlidir. Buna göre de doktor gidilmelidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat