Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Odessa'da nereleri gezelim?

2,422
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Odessa'da nereleri gezelim?

Odessa'da şehre dolaşmaya başlamak için en ideal nokta tam merkezde bulunan opera binasıdır. Şehrin en hareketli caddesi ise Deribasovskaya Caddesi'dir. Deribasovskaya Caddesi üzerinde pek çok kafe, restoran, park ve mağaza bulabilirsiniz.

Odessa'da mutlaka görülmesi gereken ve şehrin simgesi kabul edilen Potemkin merdivenleri de yine mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Potemkin Zırhlısı adlı filmin çekildiği bu Potemkin merdivenleri aynı zamanda Avrupa'nın en ünlü 10 merdiveni arasında sayılmaktadır.

Zengin bir kültüre sahip şehirde pek çok mimari eser, abide, 19.yy'dan kalma yeraltı evleri, saraylar, sanat galerileri ve müzeler de görülmeye değer yerler arasında. Odessa'nın merkezine 70 kilometre mesafede olan yeraltı labirentlerini de gezebilirsiniz.

Mutlaka görülmesi gereken diğer yerler de Primorsky Bulvarı ve Catherine Meydanı'dır. Buralar aynı zamanda alışveriş de yapabileceğiniz noktalardır. Marina bölgesi de şehrin hareketli yerlerindendir. Burada bulunan altın çocuk heykelinin ayağına dokunanların seyahatlerinin güzel geçeceğine inanılır. Odessa'dan ayrılmadan önce son yapılacak şey belki de altın çocuk heykelinin ayağına dokunmaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat